Június második hetében megnyílt az Open Doors hollandiai látogatóközpontja

Az anonimitás évtizedeit követően az Open Doors megnyitja kapuit az érdeklődők előtt. Az időközben több mint 60 országban tevékenykedő szervezet azért akar kijönni a rejtettségből, mert a világ megváltozott. Már nem kell határokon át csempészni a Bibliát, ahogy azt hosszú éveken át tették a legkülönbözőbb országokban, ahol üldözték a keresztényeket.

A szervezetet 1955-ben Anne van der Bijl alapította, miután Varsóban járt. Talált ott egy templomot, amelynek a szolgálattevői Bibliákat kértek. Nem sokkal később egyszemélyes misszióba kezdett az üldözött keresztények megsegítésére. Lengyelország után jöttek a keleti tömb országai és a Szovjetunió. Aztán kiterjesztették működésüket Kinára, aztán Ázsia, Afrika, Dél-Amerika jött és így végül egész világot átszövő hálózat született.

Naponta imádkoznak a munkanap elején

Az Open Doors egyik alapértéke az ima. Most is naponta imádkoznak a nap elején az irodában. De az ima visszatér kiadványaikban és kampányaikban is. Volt ima-kezdeményezés Oroszországért, a Közel-Keletért, Észak-Koreáért és Indiáért.

Az vadonatúj látogatóközpontban a nagyközönség saját szemével láthatja, hogyan üldözik a világ mintegy 340 millió keresztényét nap mint nap.

Történeti értékű csempészautók és elkormosodott áldozókehely a látogatóközpontban

Iraki lerombolt templomból származó, elkormosodott áldozókelyhet ugyanúgy lehet találni a kiállítóteremben, mint olyan járműveket, amikben száz- és ezerszámra csempészték a Bibliákat például Oroszországba vagy Romániába. A De Stentor című újságnak azt is elmeséli az egyik munkatárs, hogy az egyik kiállított Volkswagen „bogárral” vitte el a Szentírást számos útján, melyet az elmúlt évtizedekben, élete kockáztatása árán tett meg. A legnehezebb időkben, a 70-es, 80-as években csak román bibliából 300 ezer, orosz nyelvűből 500 ezer volt készleten raktárukban, átlagosan.

A látogatóközpont, melynek címe 3852 AH Ermelo, Hardewijkerweg 136, egyúttal a hollandiai főirodájuk is, ahol mintegy tizenöten dolgoznak. „A koronavírus idején tervezték, tehát megfelel a szabályoknak. De ha nemsokára minden normális lesz megint, akkor is szeretnénk kis csoportokkal bejárni a kiállítást, hogy tudjuk magyarázni és mesélni”, mondja az egyik munkatárs.

Források: destentor.nl, opendoors.nl

Megjelent a Zwollei Harangszó 2021/5-6 számában, mely teljes terjedelmében letölthető itt.