Zwollei Harangszó – Aktuális lapszámok

Almere, Amersfoort, Leeuwarden, Groningen, Assen, Steenwijk, Kampen és Zwolle környékén élő magyar protestánsok gyülekezeti híradója.
A Presbitérium megbízásából szerkeszti: dr. Hermán M. János és Szomor Attila.

Aktuális lapszámok

#37 Zwollei Harangszó 2022/3
A tartalomból: MÁRCIUS 15 ,az 1848/49. évi Forradalom és Szabadságharc Emléknapja – Ghitea-Szabó József: Közéleti találkozó – A megvert igazság (1 Pét. 2,19-25) – Jótékonysági koncertet szervez az Amszterdami és Hágai Magyar Énekkar – Interjú Zán Fábián Sándorral: …ez alkalom lesz nektek a tanúságtételre…Felvidéki kapcsolat az ukrán határon kialakult helyzetrőlGPS, a biztonság íze – Párizs megér egy istentiszteletetGezin hoeksteen in Hongarije én Kesteren – Mikes tanulmányi nap Zwolléban: Az Egyház jelene és jövője – Virágvasárnapi imádság – Közgyűlést tartottunk 2022 március 13-án

#36 Zwollei Harangszó 2022/1-2
A tartalomból: Bízzatok, én vagyok, ne féljetek!Dr. Barta Zsolt és Barta Lívia bemutatkozása – KÁRPÁTALJAI ÉS REFORMÁTUS VILÁGKÖZÖSSÉGI IMAKÉRÉS – Mit mondott az ukrajnai helyzetről a Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség (KMKSZ) elnöke? – Akinek fontos a kárpátaljai magyarság, a békéért imádkozzon – Tőkés László szerint a térség országainak az szolgálja a javát, ha kimaradnak az Ukrajnában zajló háborúból – Interjú Kolozsy András nagydobronyi lelkésszel – „Egy pillanatra sem merült fel, hogy elhagyjam Kárpátalját” – Interjú Majnek Antal püspökkel – Interjú Kovács Attila lelkésszel, Palágykomorócról – Beszámoló az ukrán háborúról – beszélgetés ukránokkal és kárpátaljai magyarokkal (részletek) – Novák Katalin: Kitartunk egymás mellett, számíthatunk egymásra – Zán Fábián Sándor: Már a lelkészek is kapnak behívót Kárpátalján – Kárpátaljai egyházközségek és intézmények listája – 2022. március 4. – ADOMÁNYGYŰJTÉS – SEGÍTSÉGNYÚJTÁS HÁBORÚS IDŐBEN – Akiben New Yorkban is székely szív dobogott. Zsigmond Aranka kiállítása megnyílt Kolozsváron – Erdély földjén: Bod Péter életútja – Tűzvész sújtotta Kide gyülekezetének parókiáját – Holland nagykövetségi látogatás a debreceni egyetemen – Békefy Lajos: A keresztyén háborúszemlélet csak béke-etika lehet – MEGHÍVÓ a Nyugat-Európai Magyar Protestáns Gyülekezetek Szövetsége által szervezett 19. PRESBITERI KONFERENCIÁRA – Szijjártó Péter: Magyar Ház létesül Londonban – Krijn de Jong: Mee naar de Hongaarse Gereformeerde Kerk – Snijders-Dósa Tünde: Erősödjünk és növekedjünk lelki táplálékkal – Az Egyház jelene és jövője – Összesítő a 2021-es évben tartott zwollei magyar református istentiszteletek látogatottságáról és egyéb adatokról

#35 Zwollei Harangszó 2021/13
A tartalomból: Babits Mihály: Karácsonyi ének – Barta Zsolt: Igehirdetés Ézsaiás próféta könyve S52,7-10 és Tituszhoz írt levél 3,4-7 alapján – Van Bolhuis-Szabó Emőke: Karácsonyi üzenetSólyom Uzonka Lilla: Marantha – Gyimesi karácsony és kántálás – Szabó Lőrinc: Karácsonyest, nyugalmas este – Charles Wesley & George Whitefield: Hark! The Herald Angels Sing – Kelemen A. Csongor: Adventsgedachten – Báthory István emlékezete – Interjú Rúzsa Magdival – Bibó István kevéssé ismert arca – Román–magyar szolidaritási egyesület: el kell ismertetni december 15-ét az 1989-es forradalom kitörésének napjaként – A „rebellis” pap, püspök és politikus – életút-beszélgetés Tőkés Lászlóval az elnyomó hatalommal szembeni ellenállásról – Semmelweis Ignác-díjat adományoztak 2021 májusában Karikó Katalin biokémikusnak – Németh Piroska szeretettel köszönti a hollandiai ismerőseit – In memoriam Küssel József – Emlékezünk Johannes Postma testvérünkről – Isten nyugtassa Makkai Jánost – Németh Júlia: Fától fáig Makkai János kalauzolásával – “Kihelyezett” karácsonyi ünnepély műsora az urki templomban – Kálvin óévi imája – Snijders Tünde: Higgyünk és járjunk az Úrral

#34 Zwollei Harangszó 2021/12
Advent üzenetePungur József: A betlehemi csillag – Dr. Barta Zsolt: Adventi gyümölcs – Sólyom Uzonka Lilla: Az idő fogságában?Steinbach József: Az Ige mellett – Trianon 101-Mikes 70. Szilágyi Árpád beszámolója – Szabadság-fasor Amszterdamban, 1956 november 4“Lelki Trianon”, 2004 december öt… – Kiállítás-ajánló: ÚTI CÉL: REMÉNY. A nemzetközi gyermekvonat-akció a két világháború közöttInterjú Gábor Dzsingisz holland államtitkárral: Gevlucht voor de communisten maar welkom in Ootmarsum: de koffer van oud-burgemeester Dzsingisz Gabor – Bálint Benczédi Ferenc, nyugalmazott unitárius püspök kitüntetése – Ismét Steinbach Józsefet választották a MEÖT elnökévé – A Vatikán nyomására visszavonta az Európai Bizottság a „karácsony” szót tiltó javaslatátBékefy Lajos: Érdekességek Isten madártanából felnőtteknek és gyerekeknek – Stichting steun Projecten voor Psychiatrische Patiënten Nieuwsbrief 2020/2021 – Kihívások és áldások a vegyes házasságokban – keresztény szemmel. Második részIn memoriam dr. Pungur József – A 2020-as és 2021-es év népmozgalmi adatainak az áttekintése – Karácsonyi koncert / Kerstconcert – A Hágai Magyar Óvoda és Iskola karácsonyi ünnepsége

#33 Zwollei Harangszó 2021/11
Adventi és karácsonyi gondolatok 2021-benAz új református énekeskönyv bemutató istentiszteleteBalog Zoltán: A járvány figyelmeztetés a határokat nem tisztelő embernekRégi magyar Bibliák árverezéseA Regnum Marianum templom 1951-es felrobbantása BudapestenIrgalom: Interjú Eperjes KárollyalIn Memoriam… Elhunyt Kádár Tibor festőművészIgehirdetés Kádár Tibor festőművész hamvai felett – Szőcs Ildikó igazgató a nagyenyedi Bethlen-kollégium 400 éves évfordulójáról – Évfordulós hálaadás Várad-Réten a hollandiai orgonáért – Molnár János emlék-konferencia Komáromban – Ismertető dr. Maarten Aalders könyvéről: Nederlandse en Hongaarse protestanten gedurende het interbellum – Stipendium Hungaricum – A Hollandiai Magyar Szövetség elnökének megnyitó beszéde az 1956-os Magyar Forradalom és Szabadságharc 65. évfordulóján – Gebed bij de Herdenkingsbijeenkomst van het 65ste jubileum van de Hongaarse Revolutie en vrijheidsstrijd 1956 in de Kloosterkerk op zaterdag 23 oktober 2021Áhitat Monseigneur prof. dr. Knébel Miklós örök nyugalmáért – Kocsis Fülöp érsek-metropolita hollandiai látogatása – Urki egyházi riport. Drs. Kelemen Attila Csongor a képernyőn – A 2020-as esztendő népmozgalmi adatainak az áttekintése – Lelkészi találkozó volt Zwolléban 2021. november 22-énTervezett rendezvények 2022-benDsida Jenő: Közeleg az emberfia

#32 Zwollei Harangszó 2021/9-10
Ökumenikus istentisztelet Wassenaarban Szent István napjáraMagyar peregrinusok Franekérában – Fennállásának 400. évfordulójára összpontosít a Bethlen Gábor Kollégium az új tanévben – Mádl Dalma temetése – A nemzet búcsúja: Puskás Ferenc emléke – Hollandia: Megemlékezés az 1956-os forradalom és szabadságharc 65. évfordulójánNyugat-Európai Magyar Protestáns Gyülekezetek Szövetsége. Beszámoló, Visegrád 2021Kereszt ?! Letegyük vagy felvegyük?Kis Kendi Dávid  és felesége Erbach Viola bemutatkozásaSnijders Tünde: Kihívások és áldások a vegyes házasságokban – keresztény szemmel (Első rész)

Korábbi lapszámaink (évenkénti bontásban)