Zwollei Harangszó – Aktuális lapszámok

Almere, Amersfoort, Leeuwarden, Groningen, Assen, Steenwijk, Kampen és Zwolle környékén élő magyar protestánsok gyülekezeti híradója.
A Presbitérium megbízásából szerkeszti: dr. Hermán M. János és Szomor Attila.

Aktuális lapszámok

#24 Zwollei Harangszó 2020/12
A tartalomból: Hanna Lam: De mensen van voorbij – Dr. Bakos Gergely: “Hogy Isten legyen minden mindenben” – Zengd Jézus nevét, zengd, világ, Őt, angyalok, áldjátok! – Kilencven éve született Hegedűs Lóránt – Dr. Békefy Lajos: Örökkévalóság vasárnapja ; A ZDF tv is közvetíti az országos emlékezést – világjárvány idejének igei útmutatója – Urbán Ákos: Fohász a Nyugat-Európai Országos Magyar Szervezetek Szövetsége (NYEOMSZSZ) közgyűlésének a kezdete előtt – November 15: A Magyar Szórvány napja – Nt. Lédán István: Nincs pusztulásra készült edényŐszinte részvéttel Török Sándor testvérünknekSnijders Tünde búcsúzik Édesapjától – Cservenka Judit: Halzl Józsefre emlékezünk – Juhász Gyula: Consolatio – Eltemették Szőcs Gézát – Kenéz Ferenc: Egy holland ősz hátterében

#23 Zwollei Harangszó 2020/11
A tartalomból: Bethlen Gábor szobra MarosvásárhelyenTőkés László: Balog Zoltán lelkipásztor köszöntése – Balog Zoltán a Dunamelléki Református Egyházkerület új püspöke – Orbán Viktor: Aligha találunk példát arra, hogy egy miniszterből püspök legyen – Igazi ajándék – 56-os megemlékezések Kanada-szerte a koronavírus járvány idején – Október 31-én három kiállítással tisztelegtek a protestantizmus előtt Gyulafehérváron – Memento Mori: elhunyt szeretteikre emlékeztek november elsején Erdélyben – Egy szál gyertya az ablakban – Tüski Márta: Hinni taníts Uram, kérni tanítsBelgiumi Protestáns Gyülekezet: új lelkipásztor! Ígéretes kezdet!Levensbeschrijving – Hadnagy Edina Melánia marosvásárhelyi testvérünk bemutatkozása – Demény Attila: Lacrimosa Szőcs Gézának – Elhunyt Jochem Douma, a Sárospataki Református Teológiai Akadémia diszdoktoraKelemen Csongor: Hol vagy, Uram?

#22 Zwollei Harangszó 2020/10
A tartalomból: Királyi örökség – Emlékezés a magyar forradalom és szabadségharc hatvanadik évfordulóján. Anno 2016Az 1956-os magyar menekültek zászlója – Ramon Cué Romano: Magadra hagytunk tégedetRotterdamban 1956-ról emlékeztek. Anno 2011Avanti ragazzi di BudaPlacid atya: A túlélés szabályaiElvis Presley elhíresült dala – Kiss Réka:1956 és a református egyház (részlet) – Az 1956-os Magyar Forradalom és Szabadságharc emléknapja Hollandiában. A Hollandia Magyar Szövetség hirdetése. – Presbiteri beiktatás – Levensgeschiedenis Erzsébet Végh-JakosTestvéri kapcsolatunk néhai Végh József hágai lelkipásztorral és családjávalOuwsterhaulei presbiter baráti látogatása Rettegen: 1995 – Hozok egy kis szint a kórházba….!!! Exposition in pandemic time – Nagy Tibor Sándor: Az ÚR vezérelt engem ezen az úton … (1Móz 24,27) – Tünde Snijders: Harminc év, akkor és most – A reformáció és irányzatai – Háládatosság – Dankbaarheid

Korábbi lapszámaink (évenkénti bontásban)