Zwollei Harangszó – Aktuális lapszámok

Almere, Amersfoort, Leeuwarden, Groningen, Assen, Steenwijk, Kampen és Zwolle környékén élő magyar protestánsok gyülekezeti híradója.
A Presbitérium megbízásából szerkeszti: dr. Hermán M. János és Szomor Attila.

Aktuális lapszámok

#31 Zwollei Harangszó 2021/8
Szent István király imája – Szent István, Magyarország királya, 1606-ban készült metszet AmszterdambanÁllamalapító királyunk, Szent István napja Hollandiában: augusztus 29Pósa Lajos: A kenyérSzikszai György: Földművelő ember imádsága – Szentkirály és Szentistván nevű települések Szent Király Szövetsége – A Bákó megyei Pusztinán Szent Istvánt ünnepelték – Erdélyi magyar püspököket is kitüntettek az augusztus 20-ai nemzeti ünnep alkalmából Budapesten – Debrecen: felavatták Szent II. János Pál pápa szobrát – Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus Budapesten – Kövér László: A kereszténység köti össze az európai embereket – Bibliajelentés: Különkiadás az üldözött keresztényekről – Kőtábla őrzi Tőkés István emlékét a kolozsvári Magyar utcában – Diakónia – új folyóiratot indítottak útra – Snijders-Dósa Tünde festőművész kiállítása a Noordwest Veluwe Művészeti körútonHágai Magyar Óvoda és Iskola. Jelentkezés és Információ az új tanévre 2021/2022Dr. Tóth Miklós köszöntése – Az Erdélyi Református Múzeum kiállítása a Kolozsvári Magyar Napok keretében – Nyugat-Európai Magyar Protestáns Gyülekezetek Szövetsége – Presentatie van het boek Nederlandse en Hongaarse protestanten gedurende het interbellumEgyházi misszió, ökumené vagy prozelitizmus? Kapcsolatok Erdély és Hollandia között holland protestáns szempontból: misszió, ökumené vagy prozelitizmus? – Könyvajánló: G. Henk van de Graaf: Két évből “életfogytiglan” lett – Hoogtepunten naar Partnerstad Pápa Hongarije met ‘PenLight Vocaal Ensemble‘Deventer, Szekeres Károly szobrászművész műtermePresbiteri gyűlés 2021 május 6-ánMiért van kereszt a reformátusoknál az asztalon?Hollandia és Magyarország nemrégen ünnepelte a diplomáciai kapcsolatok felvételének 100. ÉvfordulójátKányádi Sándor: Valami készül

#30 Zwollei Harangszó 2021/7
A tartalomból: Hódolat a hollandiai Mikes Kelemen Kör fennállásának LXX. Évfordulójára66 évesen elhunyt Demény AttilaFelszentelték Pásztor Dánielt, a Tiszáninneni Református Egyházkerület új püspökétKovács Istvánt választották a Magyar Unitárius Egyház püspökévéNemzetközi Eucharisztikus Kongresszus BudapestenKövér László: A kereszténység köti össze az európai embereketVisszatér a Reformátusok Szárszói KonferenciájaHorvay János szobrászművész: Papp-Váry Elemérné Sziklay Szeréna síremléke BudapestenLiszt Ferenc és Dukay Barnabás munkássága áll a XVII. Arcus Temporum fókuszábanHollandia és Magyarország nemrégen ünnepelte a diplomáciai kapcsolatok felvételének 100. ÉvfordulójátHágában magyar zászló váltotta a szivárványtIdeológiai harcA holland-magyar diplomáciai vita sajtóvisszhangjaRostás Kriszta Tímea: Házból ki, templomba beDomonkos László: Igen érdekes, friss kísérletről kaptam hírt a minapSnijders-Dósa Tünde: Honvágy és harcGedachten in een stille nacht / Csendes éj gondolatok / 靜夜思Első díjat nyert Bajna György és Zsigmond Attila „A Fili karnagya” című dokumentumfilmjeRostás Kriszta Tímea: Színezni a szabad ég alattÁllamalapító királyunk, Szent István napja, augusztus 20Nyugat-Európai Magyar Protestáns Gyülekezetek Szövetsége: Meghívó találkozóra és közgyűlésreUitnodiging: Presentatie van het boek Nederlandse en Hongaarse protestanten gedurende het interbellumCserkészhíradóGyülekezetünk elbúcsúzott a Nagy és Weiner családoktól

#29 Zwollei Harangszó 2021/5-6
A tartalomból: Rostás Kriszta Tímea: Házból ki, templomba beJárványügyi intézkedések mellett rendezték meg a csíksomlyói zarándoklatotMeg van írvaNémeth Géza EmlékkonferenciaElhunyt Evert Kuijt, a híres Gyermekbiblia szerzőjeLevelet írt a „Vallások a Békéért” szervezet holland vezetője a Minority Safepack ügyében a Bizottság alelnökénekHarminc éve történt: “Isten szól hozzád!”Légből kapott történelem – Mathias Rust repüléseSéta az életértMagyar Ifjak VII. Világtalálkozója a „Nagykunság szivében”Család és kitelepítés a II. világháború utáni Kelet-Közép-EurópábanTestvértalálkozó ZeistbenHollandiai magyar istentiszteleti időpontok 2021. június hónapbanMesterkurzus lelkészeknek és más szakembereknek az új holland Bibliafordítás revideált kiadásáról (NBV21)Június második hetében megnyílt az Open Doors hollandiai látogatóközpontjaEMEIK konferencia (online): A Szentlélek működésePüspökké szentelték Balog ZoltántA nemzeti összetartozás napja

Korábbi lapszámaink (évenkénti bontásban)