Zwollei Harangszó – Aktuális lapszámok

Almere, Amersfoort, Leeuwarden, Groningen, Assen, Steenwijk, Kampen és Zwolle környékén élő magyar protestánsok gyülekezeti híradója.
A Presbitérium megbízásából szerkeszti: dr. Hermán M. János és Szomor Attila.

Aktuális lapszámok

#26 Zwollei Harangszó 2020/14
A tartalomból: Hágai Magyar Énekkar ünnepi videójaWass Albert: Karácsonyi versek I.Wass Albert: Karácsonyi versek II.Karácsony régen és ma GyörgyfalvánGárdonyi Géza: Fel nagy örömre!Topolánszky Ákos belgiumi református lelkipásztor üdvözlete 2020 decemberében – Ágoston András : A Közmédia Év Embere Díjával ismerték el Karikó Katalin biokémikusnak a Covid-19 elleni harcát – Egy nemzedék múlva eltűnik a kárpátaljai magyarság? – Interjú Radvánszky Ferenc református lelkésszel – Megemlékezés Huszár Vilmos magyar festőművész születésnapjárólPresbiteri gyűlés 2020. december 28-ánUrki magyar istentisztelet és ünnepély Karácsony Másodnapján – Kettős keresztelő 2020 december 13-án – Hegyi Barnabás, a Mátyás-templom karnagya – Lobozár-Franges Gizella mese-ajándékai – Apró Kamill és Bibi adventi kalandja – Sólyom Uzonka Lilla: Fény a sötétbenFeestelijke begroeting door Irénke en Attila KelemenSnijders Tünde: A türelem nagy áldás – In Memoriam – Hollandiában és Belgiumban élő aktív, vagy tanulmányokat folytató magyar református lelkészek, lelkész jellegűek, szolgálatuktól megváltak, illetve nyugdíjas lelkipásztorok 2020 november 30-án – Ostoros csattogtató esztendő fordulójának küszöbén – Pilinszky János: Mindennapok és ünnepek – Köszönet az Úrnak – Szent II. János Pál imája

#25 Zwollei Harangszó 2020/13
A tartalomból: D. Dr. Kozma Zsolt: Karácsony és új élet – Betlehemi csillag – Az Istennek szent angyalaKönyvszemle: Bert de Leede – Ciska Stark : Az ige kibontakozásaKönyvszemle: Nico ter Linden: Az a hír járja (A sorozat második kötete: Máté és Márk evangéliuma)Könyvszemle: Kozma Zsolt – Tunyogi Lehel: Mérlegen. Önéletrajzi beszélgetések – Tőkés László: Kiútkeresés a hazugság világából – Ó, terjeszd ki, Jézusom, oltalmazó szárnyadHans Végh: Mijn tropenjaren. Ervaringen van een predikant op Curaçao – Makkay József: Amikor a halálra ítélt kegyelmet kapott – Tőkés László az 1989-es népfelkelés előzményeiről, az elszámoltatás elmaradásáról – Orbán János: A karácsonyfát Szentmátéban az angyal hoztaRostás Kriszta Tímea: PLANTAGEKERK: A NAGY ÖRÖM, 2020, december hatKettős keresztelő 2020 december 13-ánKomarnicki Egon 100 évesRavasz László karácsonyi igehirdetése 1929-bőlAz én lelkem szép csendesen Nyugszik csak az Úristenben

#24 Zwollei Harangszó 2020/12
A tartalomból: Hanna Lam: De mensen van voorbij – Dr. Bakos Gergely: “Hogy Isten legyen minden mindenben” – Zengd Jézus nevét, zengd, világ, Őt, angyalok, áldjátok! – Kilencven éve született Hegedűs Lóránt – Dr. Békefy Lajos: Örökkévalóság vasárnapja ; A ZDF tv is közvetíti az országos emlékezést – világjárvány idejének igei útmutatója – Urbán Ákos: Fohász a Nyugat-Európai Országos Magyar Szervezetek Szövetsége (NYEOMSZSZ) közgyűlésének a kezdete előtt – November 15: A Magyar Szórvány napja – Nt. Lédán István: Nincs pusztulásra készült edényŐszinte részvéttel Török Sándor testvérünknekSnijders Tünde búcsúzik Édesapjától – Cservenka Judit: Halzl Józsefre emlékezünk – Juhász Gyula: Consolatio – Eltemették Szőcs Gézát – Kenéz Ferenc: Egy holland ősz hátterében

Korábbi lapszámaink (évenkénti bontásban)