Mesterkurzus lelkészeknek és más szakembereknek az új holland Bibliafordítás revideált kiadásáról (NBV21)

Október elején 12 különböző kivitelben fog megjelenni a Nieuwe Nederlandse Bijbelvertaling revideált kiadása (NBV21). Az előző revízió 2004-ben jelent meg. A mostani átdolgozás során 12000 szövegjavítást végeztek el, mintegy három évnyi munkával. A fordítás felekezeteken átívelő mukájának célja az volt, hogy

a forrásszöveget minél természetesebb, mai holland nyelven adja vissza, és az egyes szakaszok felolvasását is
könnyebbé tegye. Ennek a munkának a bemutatására vállalkozik a Nederlands-Vlaams Bijbelgenootschap (NBG) azokon az ingyenes online mesterkurzusokon, amelyeket május 25 és június 11 között tartanak. Összesen 300 jelentkezőnek biztosítanak lehetőséget a kiscsoportos szemináriumokon
való részvételre.

További részleteket ITT lehet találni: https://debijbel.nl/bericht/masterclassnbv21-voor-professionals?utm_medium=email&utm_source=nieuwsbrief-debijbel-gratis

Eredetileg megjelent a Zwollei Harangszó 2021/5-6 számában, mely teljes egészében letölthető itt.