Iskoláztatási lehetőség határon túli magyaroknak Sárospatakon

A Sárospataki Református Kollégium Gimnáziuma Általános Iskolája és Diákotthona a Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkárságának támogatásával a 2021/2022-es tanévre a diaszpórában élő magyar származású, magyar gyökerekkel rendelkező, 8. osztályt végzett 14-15 éves diákok számára angol-magyar két tanítási nyelvű 5 évfolyamos gimnáziumi képzést hirdet meg, maximálisan 34 fővel, kötelező diákotthoni bentlakással.

A képzés a felvételt elnyerő azon diákok számára ingyenes, akik legkésőbb 2021. június 30-ig (a beiratkozás napjáig) igazolni tudják magyar állampolgárságukat, vagy az annak megszerzésére benyújtott kérelmüket.

 Jelentkezési határidő: 2021. május 31. Részletek a http://www.reformatus-sp.sulinet.hu/srkg/nagyrefi/dok/diaszporamagyar2020.pdf webhelyen.

Kérem, juttassák el a felhívást az Önök által ismert esetlegesen érdeklődő személyekhez, akik számára sikeres pályázást kívánok. 

Megjelent a Zwollei Harangszó 2021/3-4. számában, mely teljes terjedelmében letölthető itt.