Kettős keresztelő 2020 december 13-án

A híveket ez alkalommal is a szolgálattevő Tárnok Eszter presbiter és férje, Stefan Fahner fogadta a sajnálatos vírus megbetegedések miatt. Ők nyitották, szellőztették és zárták az épületet 14 óra és 18.30 között.  — Falinaptárak (erdélyi református) kerültek terjesztésre. Köszönettel Nagy Tibor Sándor lp. testvérünknek. Kelemen Csongor testvérünk elhozta a vadonatúj erdélyi énekeskönyveket, tehát ezáltal is egyszerűsödik a liturgia összeállítása. Nagyon köszönjük. A Katolikus falinaptárak is megérkeztek Kidéből! Szabó László unitárius egyházi főtanácsos elküldte postán az unitárius falinaptárokat, ezt is köszönjük!

Téglásy Sándor webmester testvérünk hirdette meg az istentiszteletet a Facebookon, Deuten Makkai Réka testvérünk online módon tette közzé az istentiszteletről készült felvételt= filmet a facebook oldalunkon.

Az istentisztelet első részében történt a keresztelés:

A dronteni Tóth Norbert és Tóth Timea szilágycsehi testvéreinknek a Liam nevű kisfiát Isten kegyelméből a szent keresztség sacramentumában részesítettük, akárcsak a másik kisgyereket, akinek a neve Sarah Flier. Szülei: a kárpátaljai Lőrincz Anikó és Martin Flier, lakóhelyük: IJsselmuiden

Lekció: 2 Thesszalonika 2; Ige: János 14: 1-3, és bevált az új énekeskönyvek használata.

Fényképeket Nagy Tibor Sándor lp. készített.

Finomabbnál finomabb süteménnyel és egyéb falatokkal ajándékozta meg Urbán-Kátay Emőke a jelenlévőket, különösen a Hágából érkező Hágai Kvintett tagjait. Tárnok Eszter és Stefan Fahner szintén rendkívüli szendvics és sütemény adaggal jelentkezett. — Más családok ez alkalommal is bőségesen ajándékoztak szendvicseket és süteményeket. — /Istentisztelet után a hívek Hannienak és Hermán M. János atyánkfiának is készítettek szeretetcsomagot, beteg állapotukból való kilábolási jókívánságok kíséretében.

 Gyermekekkel foglalkozott Rohaan Éva — Üdvözléseket, koordinálást: Kelemen Csongor végezte beleérzéssel.  Tárnok Eszter presbiter adta át a könyvajándékainkat, ugyanazt, mindkét családnak: Életvédelem-magzatvédelem; Reformáció és Máté evangéliuma. A Szomor Attila-féle keresztelési emléklapot nagyszerűen díszítette a szilágycsehi, illetve a derceni templom stilizált rajza!!! Köszönjük a nyomtatást Urbán Ákosnak!

Megjelent a Zwollei Harangszó 2020/13. számában, mely teljes terjedelmében letölthető innen.