In Memoriam Lapohos András

Az 1960-ban született erdélyi református lelkész és pedagógus VĖGRE HAZATĖTRT IGAZI HAZÁJÁBA. Akik ismerték, SZERETETTEL EMLĖKEZNEK HOLLANDIAI SZOLGÁLATAIRA.

Hollandiából az idén költöztek Mezőtúrra, ahol rövidesen elhunyt. Arankának e helyről is vigasztalást kívánunk. Hálásan gondolunk Piet Jan Rebel utrechti lelkipásztorra, akinek a gyülekezetében 16 éven keresztül hallgatták az evangéliumot. Rebel lelkész levelekben értesített minket a család sorsáról.

Amikor a színek elhalványulnak, a hangok körülötted eltompulnak, amikor a tűz melege is jeges fuvallat s, az égen belemosódik a csillagok fénye…

Élettel töltötte meg világomat táplált engem mindennel, amit ember a másiknak adhat… Érzés ehhez nem fogható!

Szívem égő fájdalmával tudatom, hogy a legdrágább férj, jó barát, hűséges társ, nélkülözhetetlen, pótolhatatlan drága édesapa, hosszú, hősies küzdelem után megtért Teremtőjéhez… Emléke örökké szívünkben él és táplálja lelkünket!

Őt nagyon szerető és soha nem feledő párja és imádott egyetlen, drága fia…

Az élet túl rövid ahhoz, hogy egyszer csak felébredj és megbánd. Szeresd azokat, akik jók hozzád. Felejtsd el azokat, akik nem. Hidd el, hogy minden valamilyen okból történik. Amikor új esély adódik, két kézzel kapj érte, ha ez gyökeresen megváltoztatja az életed, ne ellenkezz. Soha senki nem mondta, hogy könnyű az élet, csak azt, hogy érdemes élni. Andras Lapohos-Holland Mediation Administration Consulting/

Megjelent a Zwollei Harangszó 20223/3-4 számában, mely teljes egészében letölthető innen.