Jelentkezés és Információ a Hágai Magyar Óvodáról és Iskoláról

JELENTKEZÉS ÉS INFORMÁCIÓ AZ ÚJ TANÉVRE 2021/2022

Kedves Szülők és Gyerekek!

Itt küldünk néhány hasznos információt Hágai Magyar Óvoda és Iskola jövő, 2021-2022-es tanévét illetően. Sok szeretettel várunk (vissza) benneteket szeptemberben a művelődési házba. Az információk a frissített honlapon is olvashatók: http://www.federatio.org/hmoi.html

Jó nyaralás és pihenést kívánunk mindnyájatoknak!

Üdvözlettel, Csanády Ágnes

HELYSZÍN, továbbra is ugyanott: Buurthuis ’t Lindenkwadrant (művelődési központ)

2e Braamstraat 6, 2563 HJ Hága / Den Haag

A (Verlengde) 2e Braamstraat a nagy, kéttornyú templom mögötti kis utca. A bejárat csak a Goudenregenstraat, Kamperfoeliestraat felől közelíthető meg. A parkolás ingyenes.

A GYERMEKEK ÉLETKORA: 2-től 18 éves korig.

TANÁRI KAR, óvodás csoport: Jerkovics Barbara, óvónő; Neumann Kitti, óvónő;

Iskolás csoportok (a magyar rendszer szerint): 1. osztály: Liptai Éva, logopédus, pszichológus

2. osztály: Körösparti Éva, gyógypedagógus; 3.-4. osztály: Nagy Ildikó, közgazdász, szociológus; 5-6. osztály: Szabó Gyöngyi, földrajztanár; 7. osztály: Rapai Judit, magyartanár; 8. osztálytól fölfele: Makkai Réka, művészettörténész.

Korrepetáló / helyettesítő tanár: Tápai Katalin, tanítónő.

TANÉVNYITÓ – 1. TANÍTÁSI NAP

A tanévnyitó napján szeptember 11-én szombaton 10 órakor a köszöntés, az újak bemutatkozása és a szokásos közös beéneklés után rendes órák lesznek.

TANKÖNYVEK 2021 – 2022

Az iskolásoknak a tankönyveket központilag rendeljük meg. A tankönyveket a gyerekek a tanórán a tanártól kapják meg. A tankönyvek árát kérjük, hogy a tandíjjal együtt fizessétek majd be. A tankönyvcsomag árát szeptemberben jelezzük.

TANDÍJ. Kérünk Benneteket, hogy a magyar óvodai / iskolai tandíjat, valamint a tankönyvek árát szeptemberben a tanév kezdetekor utaljátok át az óvoda/iskola számlájára.

ELSŐ FÉLÉV 2021 szeptember – 2022 január (10 alkalom):

Egy gyermek: 180 euro. Testvérpár: 260 euro. 3 gyermek: 300 euro

MÁSODIK FÉLÉV 2022 február – 2022 július (10 alkalom):

Egy gyermek: 180 euro. Testvérpár: 260 euro. 3 gyermek: 300 euro

Azok, akik évközben csatlakoznak az óvodához / iskolához, azok részarányosan fizethetik be a tandíjat. Esetenkénti fizetésre nincs mód.

IBAN: NL66 INGB 0003 3505 70  — BIC: INGBNL2A — Hongaarse School Den Haag

FAKULTATÍV PROGRAMOK a magyar óvoda és iskola programja előtt és után

Hitoktatás, gyermekkórus, cserkészet, valamint programok a szülőknek.

VALLÁSÓRÁK A MAGYAR ÓVODA / ISKOLA ELŐTT (9:30 órától)

A magyar óvoda / iskola foglalkozásai előtt 9:30 órától 10:00 óráig fakultatív alapon

1) ´Imádkozni tanulok´ – hittanórát, ökumenikus alapon vallási előkészítő foglalkozást tart a kisebb gyermekek számára Tápai Katalin, tanítónő, a Hágai Magyar Katolikus Közösség elnöke. A gyerekeket 4 éves kortól várja. Email: katalintapai@gmail.com

2) Ifjúsági bibliaórát órát tart a nagyobb gyerekek számára Van Bolhuis-Szabó Emőke, református lelkész. További infó és jelentkezés: emokeneszmely@vtxmail.ch GYERMEKKÓRUS – A MAGYAR ÓVODA / ISKOLA UTÁN (13 órától)

A magyar óvoda / iskola foglalkozásai után 13 órától 14 óráig fakultatív alapon Kovács Kata, magánénekes, zenetanár gyermekkari próbákat tart. Szeretettel várja minden gyermek jelentkezését, aki énekelni szeretne a Gyermekkórusban. (Kovács Kata többek között a Hágai Magyar Énekkar karnagya és művészeti vezetője is. A felnőttek jelentkezését is várja a felnőtt énekkarba, mely szerdánként 19 órától tartja a próbákat.) További infó és jelentkezés: kovacs.kata.005@gmail.com

MAGYAR CSERKÉSZET – A MAGYAR ÓVODA / ISKOLA UTÁN (14 órától)

A magyar óvoda / iskola foglalkozásai és a gyermekénekkar után 14 órától 18 óráig fakultatív alapon a Hollandiai 70. számú ´Attila´ cserkészcsapat kinti foglalkozást tart (többnyire a dűnékben, s a tengerparton). Szeretettel várják a 6 évesnél idősebb gyerekeket. Indulás az óvoda/iskola épülete elől. Meleg ruhát, uzsonnát, innivalót hozzanak a gyerekek!

Jelentkezés: a csapatparancsnoknál és helyettesénél, Lobozárné Franges Gizella és Lobozár Ferenc, info@cserkesz.nl , 06-16298648.

PROGRAM A SZÜLŐKNEK – A MAGYAR ÓVODA / ISKOLA ALATT

A tavalyi év elején a szülők között tartott közvéleménykutatás alapján a következő programokra jelentkeztetek a legtöbben, íme a sorrend:

“Itt lakunk, de itt is élünk? – beszélgetések a Hollandiába való beilleszkedésről”

Imacsoport — Focimeccs — Holland nyelvóra

Aki nem jelentkezett a programokra, de volna kedve csatlakozni, szeretettel várjuk!

A napi programot táblázatban összefoglalva kifüggesztjük majd az órarend és a névsor mellé a földszinti fogadóban. Szeretettel várjuk az érdeklődőket!

Jelentkezés: Van Bolhuis-Szabó Emőke,  emokeneszmely@vtxmail.ch

RÉGI OKLEVELEK ÉS TABLÓK

A 2020-2021-es tanévről szóló oklevelét és a tablót, valamint az elmúlt években még át nem vett okleveleket (és tablókat) szeptembertől át lehet venni a szombatonkénti tanítási napokon, vagy ha valaki postán kéri, akkor kérjük adja meg a postai címét.

GYÜLEKEZÉS, KEZDÉS

Az épület 9:30 órától nyitva van. PONTOSAN 10:10 órakor kezdünk köszöntéssel, az újak bemutatkozásával, közös énekléssel. 10:15 órakor a gyerekeknek a tantermekben kezdődik az óra. Az órák kezdetét sípszóval jelezzük minden óra 15 perckor.

TANÓRÁK

3 x 45 perces foglalkozásokat / tanórákat tartunk. Minden óra 15 perckor kezdünk és óra egészig tart az foglalkozás. Utána 15 perc szünet. Az épületegyüttes zárt udvarán levő játszótér várja a gyerekeket. Sípszóval jelezzük az új tanóra kezdetét minden óra 15 perckor.

HIÁNYZÁS

Ha a gyermek nem tud jönni a foglalkozásokra, kérjük, hogy a szülő ezt előre jelezze emailben. A csoportos foglalkozásoknál fontos tudni, hogy hány gyermek lesz jelen.

SZÜLŐI JELENLÉT, ILLETVE TÁVOLLÉT

A 2-3 éves korú kisóvodások szülei – a gyermek igényei szerint – az első par alkalommal részt vehetnek a foglalkozáson, illetve a gyermek közelében tartózkodhatnak a teremben. 3 éves kor feletti gyerekek szülei már nem vesznek részt a foglalkozáson. Kérjük a szülőket, hogy a földszinti fogadóban várják meg a foglalkozások végét.

CSOPORTBEOSZTÁS ÉS ÓRAREND

A szokásos módon minden alkalommal kifüggesztjük a bejáratnál.

TOLLTARTÓ

Kérjük, hogy a magyar rendszer szerint iskolás korú gyerekek a tolltartót ne felejtsék otthon. A ceruzákat otthon hegyezzétek ki!

UZSONNA

Kérjük a szülőket, hogy ennivalót és innivalót hozzanak magukkal. Kérjük továbbá, hogy a gyerekek a tantermekben NE egyenek, csak a földszinti fogadóban vagy az udvaron. Így tisztán tartjuk a tantermeket és 13 óra után könnyebben és gyorsabban megy a rendrakás.

RENDRAKÁS

A) Iskolás korú gyermekek: Kérjük az iskolás gyermekeket, hogy az osztályteremben a nap végén, 13 órakor ŐK MAGUK tegyék helyükre a székeket és az asztalokat, hogy ugyanúgy berendezve hagyjuk ott a termeket, ahogy 10 órakor kaptuk. Ezzel megkönnyítjük a szülők és a tanárok dolgát. — Óvodás korú gyermekekKérjük az óvodás gyermekek szüleit, hogy 13 órakor közösen rendezzék vissza a termeket, ugyanúgy, ahogy 10 órakor kaptuk. — Úgy gondoljuk, hogy ez a módszer könnyebb lesz mindnyájunknak. Az iskolás gyermek szülei helyett maga a gyermek tart rendet (úgy mint otthon és a holland iskolában), az óvodások szüleinek pedig nem kell olyan termeket eredeti állapotba visszaállítani, amely termeket nem is ismernek.

KÁVÉ, TEA

A szülőket kávé és tea várja a fogadóban.

INGYENES WIFI

A magyar óvoda és iskola helyszínén ingyenesen lehet internetezni. A hétközben elmaradt munkát a földszinti fogadóban, a gyerekekre várakozva nyugodtan be lehet fejezni.

PARKOLÁS

A parkolás az épület körüli utcákban ingyenes. Csak este 6 után kell fizetni.

TAMÁS HÁGAI MAGYAR BOLTJA (Valkenboslaan 302, Den Haag) a közelben van, 1 km távolságra a magyar óvoda és iskola helyszínétől.

TANÉVNYITÓ ISTENTISZTELET, HÁGA, 2021 SZEPTEMBER 19TANÉVZÁRÓ ISTENTISZTELET, HÁGA, 2022 JÚNIUS 6

Szeptember 19-én, vasárnap 15:00 órakor tanévnyitó istentisztelet tartunk.

Cím: Marlotkerk, Bloklandenplein 15, Den Haag / Hága.

Szeretettel várunk minden gyermeket a szülőkkel együtt, továbbá minden kedves érdeklődőt.

Az elmúlt évekhez hasonlóan a tanévnyitó istentiszteletet 2021 szeptember 19-én a református istentisztelet keretében tartjuk, a tanévzárót pedig a 2022 június 6-án, Pünkösdhétfőn a katolikus mise keretében, mindkét alkalommal az ökumené jegyében.

Az egészen kicsi gyermekek számára gyermekfelügyeletről gondoskodunk.

Az istentisztelet után szeretetvendégségre hívunk mindenkit.

DÁTUMOK 2021 / 2022

2021 szeptember 11; szeptember 25; október 2; október 16;

október 30; november 6; november 20; december 11;

2022 január 15; január 29; február 5; február 19; március 12; március 26; április 9; május 14; május 21; június 11; június 25; július 2.

Megjelent a Zwollei Harangszó 2021/8 számában, mely teljes terjedelmében letölthető itt.