Levelet írt a „Vallások a Békéért” szervezet holland vezetője a Minority Safepack ügyében a Bizottság alelnökének

Mirjam Ates-Snijdewind, a szervezet holland vezetője levélben fordult Frans Timmermanshoz, az Európai Bizottság alelnökéhez. Ebben a levélben arra a mintegy 50 millió európai polgárra hívják fel a figyelmet, akik nemzeti és nyelvi kisebbséget alkotnak az unió valamelyik országában. Hollandiában a kisebbségekhez a frízek és a limburgiek tartoznak.

Felhívja a figyelmet a toleráns holland tradícióra, mely jelenleg is kifejezésre jut azáltal, hogy Frízföld tartomány és a holland parlament második kamarája (Tweede Kamer) is támogatta a kezdeményezést. Felhívta a figyelmet arra is, hogy már tavaly októberben több mint egymillió aláírást gyűjtöttek. Tavaly novemberben a német Bundestag is támogató értelmű határozatot hozott a kezdeményezés ügyében.

Ennek ellenére a Bizottság azt közölte, hogy nem illetékes a kérdésben. Ates-Snijdewind asszony szerint kérdéses, hogy az Európai Alapjogi Charta 21. és 22. cikkelyei alapján ez helyes-e. Ezek a cikkelyek kimondják a kulturális, vallási és nyelvi sokszínűség tiszteletét.

Levelét azzal a kéréssel zárja, hogy Timmermans alelnök úr legyen szíves segítsen a kérdés újbóli napirendre tűzésében.

A levél teljes egészében (hollandul) itt olvasható: http://www.religiesvoorvrede.nl/uploads/4/9/0/7/49074659/brief_aan_comm._timmermans_eu_def.20210517.pdf

Eredetileg megjelent a Zwollei Harangszó 2021/5-6 számában, mely teljes egészében letölthető itt.