Elhunyt Evert Kuijt, a híres Gyermekbiblia szerzője

Giesseni otthonában 82 éves korában május 29-én éjszaka elhunyt a Kelet-Közép-Európában jól ismert Gyermekbiblia szerzője. A Biblia összeállítása mellett számos regényt, ifjúsági könyvet és naplót írt. Még tavaly ősszel is aktívan alkotott: 165 ótestamentumi és 145 újtestamentumi digitális történetet írt a tíz- és tizenötévesek számára.

Kuijt a Gereformeerde Kerk-ben nőtt fel, többek között a Ds. Joh. Groenewegenschool igazgatója volt. 1985-ben a Hervormde Kerk tagjává vált. Oktatási karrierjét követően a Gezinsgids (Családi útmutató) című folyóiratban jelentek meg írásai.

A kelet-közép-európai kiadások a Stichting Hulp Oost-Europa támogatásával készültek. Magyar nyelvre a Parakletos Kiadó gondozásában, 2009-ben fordították le, tíz éves munkával. Az anyag a mai napig ingyen elérhető a következő címen: https://kateteka.hu/365-bibliai-tortenet/oszovetseg/, ahol didaktikai segédanyagokat is lehet találni.

Megjelent a Zwollei Harangszó 2021/5-6 számában, mely teljes egészében letölthető itt.