Meghívó a Zwollei Magyar Református Egyházközség évi gyülekezeti napjára

A hollandiai magyar történelmi egyházak híveihez és vendégeikhez

LS.!

Kedves Testvéreink!

A Presbitérium nevében 2023  április 30-án mindnyájatokat szeretettel hívunk a Zwollei Magyar Református Egyházközség évi gyülekezeti napjára. Egyházközségünket 2017 őszén alapítottuk, ez alkalommal tartjuk a 91-ik istentiszteletünket.

Gyülekezés: 2023 április 30, déli 12 órától kezdve.

Helyszín: Zwolle, Lutheránus templom, Koestraat 2-4, a Fundatie Múzeum mellett.
Istentisztelet kezdete: 2023. április 30, 14:00 óra
Parkolás csak az udvaron ingyenes, az utcán NEM. Engedélyezett a szomszéd telken való parkolás, ahol a 200 éves platánfa árnyékában húsz jármű fér el, a parkolási díj öt euró./ Szolgál: nt. Bölcsföldi András lelkész (Károlyi Gáspár Református Egyetem), a teológus hallgatók lelkigondozója, aki korábban a holland magyar teológus konferenciákat szervezte. Az ökuménikus jellegű istentiszteleten kilenc budapesti teológus ünnepi műsorral jelentkezik.Orgonista: dr. Robert Helder. — Gyermekfoglalkozásra is sor kerül a gyülekezeti teremben.

Vendégeinket a zwollei egyházközség nevében nt.drs. Kelemen Attila Csongor köszönti, a vianeni gyülekezet üdvözletét nt.Sólyom Uzonka Lilla lelkész tolmácsolja, a hágai, rotterdami valamint az amszterdami református gyülekezetek nevében is köszöntés hangzik el nt. Csanády Ágnes, nt. Van Bolhuis-Szabó Emőke és nt. Paál Károly lelkészek részéről.

Istentiszteletet után szeretetvendégségre kerül sor a gyülekezeti teremben, amelyet közös estebéddel zárunk.

Mindenkit szeretettel várunk!

Bejelentkezés, érdeklődés dr. Hermán M. János nyugalmazott lelkipásztornak, az egyházközség missziói lelkipásztorának az elérhetőségén:
jhermanm@gmail.com, illetve a 038-4233247-es telefonszámon.

Gondnok: Urbán Ákos                              Jegyző: Szilágyi Árpád

Az április 30. zwollei gyülekezeti napra lapzártáig 44-en jelentkeztek. Magyardécsei származású művésznő testvérünk, szeretett Horváth Piroska tanárnőnk Ausztriából küldte köszöntését:

Megjelent a Zwollei Harangszó 20223/3-4 számában, mely teljes egészében letölthető innen.