Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus Budapesten

Orbán Viktort 2016-ban audiencián fogadta Ferenc pápa a Vatikánban

Fotó: Orbán Viktor/Facebook

Idén fogják megrendezni a tavalyra tervezett Eukarisztikus Kongresszust, 2021. szeptember 5-12 között. Eredetileg tavaly került volna megrendezésre, de a világjárvány miatt ez egy év késedelmet szenvedett. A Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus (NEK) alapvető célja, hogy elmélyítse és tudatosítsa a katolikus hívekben, hogy az egyház életének forrása és csúcsa az Eucharisztia. A NEK feladata a katolikus hívek hitbeli, tudásbeli, hitvédelmi megerősítése, hogy egyéni és plébánia szinten, még elkötelezettebben belegyökerezve a katolikus hagyományba, hitvalló keresztényekként éljék életüket, és megújult missziós lelkülettel adják tovább az örömhírt a világnak, hogy ezzel is kivegyék a részüket Európa újraevangelizálásából.

A NEK, nemzetközi jellegénél fogva, a magyar egyház és társadalom aktuális kérdéseit nemzetközi kontextusban tudja látni és láttatni. Az 1938 májusában Budapesten tartott 34. Eucharisztikus Világkongresszus záró miséjén, a Hősök terén félmillió hívő vett részt.

Ferenc pápa budapesti látogatásának hivatalos bejelentését tavaly elhalasztották a NEK időpontjának későbbre halasztása miatt. Az egyházfő idén március 8-án, az iraki látogatásából hazatartó repülőúton beszélt arról, hogy Budapestre készül a NEK utolsó napját záró misére. Magyarországon 25 éve, 1996-ban volt legutóbb pápalátogatás, II. János Pál pápa akkor Pannonhalmára és Győrbe látogatott el. (Ezen bekezdés forrása: https://kronikaonline.ro/kulfold/hivatalos-szeptember-12-en-magyarorszagra-latogat-ferenc-papa)

Emlékplakett az 1938-as budapesti Eucharisztikus Világkongresszusról
Fotó: Téglásy Sándor

Megjelent a Zwollei Harangszó 2021/7 számában, mely teljes terjedelmében letölthető itt.