Ideológiai harc

Kedves Barátaink!

Az elmúlt héten a “nyugati világ” ideológiai háborújának voltunk tanúi, hisztérikus megnyilvánulásokat produkált a sajtó, a média, civilszervezetek és nem utolsó sorban a holland miniszterelnök Mark Rutte, aki a Nyugat-Európai EU’s politika exponenseként mélységesen felháborodott és Magyarország térdrekényszerítését sürgette a brüsszeli Európai Tanács ülésén.

Ebbe a képbe illik bele Magyarország hágai nagykövetségének fényfestése az Amnesty International aktivistái részéről, továbbá a nagykövetség kerítésére kifeszített óriási szivárványzászló, holland parlamenti képviselők jelenlétében, rendőrségi megtűrés mellett. Fittyet hánytak az épület és az építvény magyar felségterületi státuszára.

Az eseményekkel kapcsolatban fontosnak tartottuk közölni dr. Kocsis András nagykövet interjúit, valamint két prominens hollandiai magyar, dr. Gábor Dzsingisz és dr. Marácz László urak véleményét a magyar médiában.

A Hollandiai Magyar Szövetség vezetősége

Megjelent a Zwollei Harangszó 2021/7 számában, mely teljes terjedelmében letölthető itt.